--
סדנאות ODT חינוכיות - למוסדות החינוך גילאי (א'-יב')

אודות התכנית

סדנאות העצמה חינוכיות מבוססות O.D.T  (שיטת הנחייה ופיתוח קבוצתי, המקנה למידה חווייתית ,מאתגרת,  ייחודית ומהנה).

הסדנאות בנויות מסדרת משימות מאתגרות ומגוונות תוך שינוי סביבת העבודה הטבעית  (איזור הנוחות הידוע בשם ‘האזור הבטוח Comfort Zone). ומותאמות אישית ליעדי הארגון/הקבוצה. בסיומה של כל פעילות מתבצע תהליך של עיבוד ושיקוף מודרך המבוסס על הפעילות שעברה הקבוצה.

מטרת הפעילות:

למידה ופיתוח מיומנויות שונות כמו: גיבוש ועצמה אישית וקבוצתית, אני כחלק מקבוצה, עבודת צוות ותקשורת בין אישית, תכנון אסטרטגי, שיתופי פעולה, התמודדות עם מצבי חוסר ודאות, הקשבה, התמודדות עם קבלת סמכות ולקיחת אחריות. הפעילות מכוונת מטרה ומותאמת ליעדים המוגדרים מראש ע”י הצוות המנחה בשיתוף עם מנהלי החברה או הארגון.

למי זה מתאים

הסדנאות מתאימות לכל התלמידים בגילאי ביה”ס יסודי עד תיכון (א’-יב’) ומותאמות לצרכי בית הספר, מסגרות החינוכיות פורמאליות ובלתי פורמאליות לרבות:

כיתות חינוך מיוחד, כיתות מב”ר, אומ”ץ ונחשון וכו’.

פנימיות ומסגרות חינוכית בלתי פורמליות.

כיתות מחוננים ומצטיינים

כיתות אורגניות ו/או קבוצות ילדים הטרוגניות מביה”ס הנבחרת בסיוע הצוות החינוכי.

מה נדרש כדי להקים פעילות באזור שלך

  • מרחב פעילות מחוץ לשטח או בשטח ביה”ס כגון :אולם ספורט,מגרש בית הספר,פארק ציבורי וכו’. (נדרש אישור חתום ע”י ההורים למרחב חיצוני)
  • קבוצה/כיתה אורגנית ואו קבוצה תלמידים הטרוגנית שתיקבע ע”י הצוות החינוכי (מספר התלמידים המירבי בקבוצה הינו 20-25).
  • איש צוות/מורה מביה”ס, המוכר לקבוצת התלמידים, אשר ילווה את הכיתה. (לא חובה)
  • וכל מרחב סגור/פתוח שניתן לקיים בו פעילות קבוצתית לרבות אולם או כיתה  

צרו איתנו קשר

 
 

הורים מספרים

ג.ח אמא של תלמיד מחט”ב  מקיף ג’ אשדוד

מסלול חדש הוא בהחלט מסלול מאתגר, מחשל, דורש מהילדים להגיע לקצה ולגלות שיש עוד קצה בהמשך הדרך…שיעור לחיים …אסף מאד נהנה מהאימונים והמרתון היום היה ללא ספק שיא..שיא קבוצתי ובעיקר אישי

א.ח אמא של תלמידה מתיכון הראל במבשרת ציון

למדרכי מסלול חדש רציתי להודות  לכם על פרויקט מדהים שנתן לילדים כל כך הרבה. להציב מטרה, לעבוד קשה בדרך אליה, לפעמים בלי חשק בכלל ולמרות הכל להגיע ולכבוש את המטרה להשתתף במרתון. הילדה הפרטית שלי חזרה מלאת אנרגיות ומרוגשת שהצליחה לעבור את המשוכה ולסמן עוד הצלחה קטנה אבל גדולה מבחינתה. רק לראות את החיוך על פניה כשספרה איך הם חצו את קו הגמר היה שווה המון